Sztuka włączania

23 września 2016 r. uczniowie klasy 2 gimnazjum wzięli udział w II Młodzieżowym Amatorskim Festiwalu Inspiracji Artystycznych „SZTUKA WŁĄCZANIA”. Fundacja JONATAN i Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz już po raz drugi zorganizowała festiwal poświęcony edukacji kulturalnej, aktywizacji i integracji poprzez sztukę, w którym wzięło udział prawie 300 młodych mieszkańców Bielska Białej. Festiwal ma na celu wspieranie rozwoju artystycznych zainteresowań młodych ludzi, odkrywanie talentów, a także wyrównywanie szans w dostępie do oferty kulturalnej.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach fotografii mobilnej, wokalnych „uwolnij swój głos” oraz warsztatach capoeira, które poprowadził Michał Kozaczko. Całość zakończyła się wspólnym śpiewem, grą na bębnach i tańcem w rytmie capoeiry.